سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

ماه خدا تمام شد و بساط میهمانی هم جمع شد .

حالا وقت آن شده تا به خدا خودی نشان دهیم. این روزهای بعد از ماه مبارک روزهای مهمی هستند ، باید نشان دهیم میهمان خوبی بوده ایم پای سفره این میهمانی .

 

 چند روز پیش حاج آقا پناهیان صحبت هایی کرد که تا حالا نشنیده بودم و بهش فکر هم نکرده بودم. سخنرانی حاج آقا در مورد نگهداری معنویت ها و اثرات ماه رمضان بود و این که اکثر ما در ماه رمضان آمرزیده شده ایم و دعاهایمان هم مستجاب شده است. اما تمومش به رفتار و اعمال ما در بعد از ماه مبارک برمی گردد، خیلی از خیرات و خوبی هایی که برای ما در شب های قدر نوشته شده فقط به یک عمل نیک بستگی دارد که ما بعد از ماه رمضان انجام بدیم و خدا هم بهمون بده. الآن موقع اونه که به خدا نشون بدیم که لیاقت داشتیم که توی شب های قدر از تموم گناهانمون بگذره.

اگه می بینیم بعد از ماه رمضان یه جورایی بیشتر بهمون الهام میشه که فلان کار خوب رو انجام بده یا اون کار بد رو انجام نده ، به خاطر اینه که کمی از غباری که روی دل و فطرتمون رو گرفته بود پاک شده و صدای فطرت پاکمون بیشتر به گوشمون می رسه. 

 

ramezan

 

باز هم بشنویم از حضرت آقا که برای نگهداری آثار این ماه ، این چنین توصیه فرموده اند : +

این مایه تقوایى را که در این ماه براى شما به دست آمد، قدر بدانید؛ این را حفظ کنید؛ این از دست مى‌رود. شما با حضورتان در مجامع بندگى خدا مثل مساجد، نمازها، پاى صحبتها - بحمداللَّه جوّ غالب جامعه ما جوّ توجه و تذکر است؛ قرآن، دعا و مناجات است - و تنفس در این فضاى معنوى یقیناً مایه‌اى از تقوا را براى خودتان در این ماه تحصیل کرده‌اید. روزه کمک بسیار بزرگى بوده؛ این روزه بسیار چیز قیمتى و ارزشمندى است. لازم نیست خودِ انسان مثل این‌که وزنش را مى‌رود امتحان مى‌کند که چقدر کم یا زیاد شده، بتواند درست بفهمد که چقدر آن معنویت و صفا برایش پیدا شده - البته اگر انسان به اعمال و رفتار با آن قلب خاضع و متذکر خودش توجه کند، آثار این عبادات را مى‌بیند و حس مى‌کند - اما آن‌طور هم نیست که خیلى محسوس باشد، لکن بدانید یک مقدار صفا، معنویت، لطف در شما پیدا شده؛ این را نگهش دارید. نگه داشتن آن در درجه اول به این است که تا آن‌جایى که مى‌توانید سعى کنید گناه نکنید. 

 

حلال فرمایید

نشد پای این قرار که در این خانه در سی روز ماه خدا میهمانی کوچکی برپا باشد بمانم.

إن شاءالله بتوانیم پای قول هایی که در این ماه با خدا بستیم بمانیم.

*التماس دعا / یا علی*

إن شاءالله در روزهای ویژه میهمانی خدا ، بنده را از دعاهای خیر خود بی نصیب نکرده باشید.

 

      

داستان طنز “مسافر اتوبوس”
یکی از دوستام تعریف می کرد : “با اتوبوس از یه شهر دیگه داشتم میومدم یه بچه ء 5-6 ساله رو صندلی جلویی بغل مامانش یه شکلات کاکایویی رو هی میگرف طرف من هی میکشید طرف خودش. منم کرمم گرفت ایندفعه که بچه شکلاتو آورد یه گاز بزرگ زدم!بچه یکم عصبانی شد ولی مامان باباش بهش یه شکلات دیگه دادن.خیلی احساس شعف میکردم که همچین شیطنتی کردم.

یکم که گذشت دیدم تو شکمم داره یه اتفاقایی میوفته.رفتم به راننده گفتم آقا نگه دار من برم دستشویی.

خلاصه حل شد.یه ربع نگذشه بود باز همون اتفاق افتاد.دوباره رفتم…سومین بار دیگه مسافرا چپ چپ نیگا میکردن.

اینبار خیلی خودمو نگه داشم دیدم نه انگار نمیشه رفتم راننده گفت برو بشین ببینیم توام مارو مسخره کردی…

رفتم نشستم سر جام از مامان بچه پرسیدم ببخشید این شکلاته چی بود؟

 

داستان* طنز*

گفت این بچه دچار یبوسته، ما روی شکلاتا مسهل میمالیم میدیم بچه میخوره!!!خلاصه خیلی تو مخمصه گیر کرده بودم.خیلی به ذهنم فشار آوردم بالاخره به خانومه گفتم ببخشید بازم ازین شکلاتا دارین؟گف بله و یکی داد..رفتم پیش راننده گفتم باید اینو بخورین. الا و بلا که امکان نداره دستمو رد کنین.خلاصه یه گاز خوردو من خوشحال اومدم سر جام . ده دقیقه طول نکشید راننده ماشینو نگه داشت!!!منم پیاده شدم و خوشحال از نبوغی که به خرج دادم! یه ربع بعد باز ماشینو نگه داشت…! بعد منو صدا کرد جلو گفت این چی بود دادی به خورد من؟ گفتم آقا دستم به دامنت منم همین مشکلو داشتم! کار همین شکلاته بود!شما درکم نمیکردین! خلاصه راننده هر یه ربع نگه میداشت منو صدا میکرد میگفت هی جوون! بیا بریم!

*نتیجه اخلاقی : وقتی دیگران درکتون نمی کنند ، یه کاری کنید درکتون کنند.!!!*آفرین

      

 

شرح دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

«آیا به شما خبر دهم که زیان­کارترین افراد چه کسانی­اند؟ آنان که در زندگی دنیا، تلاش­شان گم شده و نابود می­شود و در عین حال، خیال می­کنند که نیکو عمل می­کنند!» (کهف104)

 

این خطاب الهی فقط به پیامبر نیست به همه ماست به آنانی که می­روند و نمی­رسند، عمل می­کنند و نتیجه نمی­گیرند. می­جویند و نمی­یابند. رنج می­برند و گنج نمی­برند...

 

تلاش­شان بی­فایده است و سعی­شان بدون شکر! و این خسران است.

 

اگر عمل انسان و سعی و تلاش او مورد رضایت خدا قرار بگیرد و پروردگار به عین عنایت در آن بنگرد و از او بخرد، چنین عملی «سعی مشکور» است یعنی سعی که سپاس الهی و تشکر را به همراه دارد.

 

اما سعیی مشکور است که آمیزه­هایی از خلوص و صدق داشته باشد. «صبغه­الله» در آن باشد. ایمان و عمل صالح، طلب آخرت و در زمره ابرار بودن و... شرایط رسیدن به سعی مشکور است.

 

آری، هرکس «آخرت» را بجوید و بطلبد و برای آن تلاش و سعی شایسته بنماید و دارای ایمان هم باشد، چنین کسانی سعی­شان «مشکور» است.(اسراء.آیه19)

 

از خداوند می­خواهیم روزه ما و اعمال الهی ما را سعی مشکور برشمارد و گناهان ما را مورد بخشایش قرار دهدتبسم

 

ramezan

      

کاش بارانی ببارد ، قلبها را تر کند

بگذرد از هفت بند ما ، صدا را تر کند


قطره قطره رقص گیرد روی چتر لحظه ها

رشته رشته مویرگهای هوا را تر کند


بشکند در هم طلسم کهنه ی این باغ را

شاخه های خشک و بی بار دعا را تر کند

باران

مثل طوفان بزرگ نوح در صبحی شگفت

سرزمین سینه ها تا نا کجا را تر کند


چترهاتان را ببندید ای به ساحل مانده ها

شاید این باران که می بارد شما را تر کند

      

* یادمان باشد که خدا هیچ وقت ما را از یاد نبرده است.

 

* کسی که با خدا حرف نمی زند، صحبت کردن نمی داند.

 

* آنکه خدا را باور نکرده است، خود را انکار کرده است.

 

* کسی که با خدا قهر است، هرگز با خودش آشنی نمی کند.

 

* خدا بی گناه است در پروند? نگاه تان تجدید نظر کنید.

 

* ما خلیف? خداییم، مثل خدا باشیم، قابل دسترس در همه جا و همه گاه.

 

* آنکه  خدا را از زندگیش سانسور کند همیشه دچار خود سانسوری خواهد بود.

 

* خدا از آن کس که روزهایش بیهوده می گذرد، نمی گذرد.

 

* بیهوده گفته اند تنها «صداست» که می ماند، تنها «خداست» که می ماند.

 

* روزی که خدا همه چیز را قسمت کرد، خود را به خوبان بخشید.

 

* برای اثبات کوری کافیست که انسان چشم های نگران خدا را نبیند.

 

* شکسته های دلت را به بازار خدا ببر، خدا، خود بهای شکسته دلان است

 

 

 

* به چشم های خود دروغ نگوییم، خدا دیدنی است.

 

* چشم هایی که خدا را نبینند، دو گودال مخوفند که بر صورت انسان دهن باز کرده اند.

 

* امروز از دیروز به مرگ نزدیک تریم به خدا چطور؟

 

*اگر از خدا بپرسید کیستی؟ در جواب «ما» را معرفی خواهد کرد! ما بهترین معرف خداییم، آیا اگر از ما بپرسند کیستی؟ خدا را معرفی خواهیم کرد؟

 

* وقتی خدا هست هیچ دلیلی برای ناامیدی نیست.

 

* آسمان، چشم آبی خداست، نگران همیش? من و تو.

 

* خداوند سند آسمان را به نام کسانی که در زمین خانه ندارند امضا کرده است.

 

God 

 

 وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است.

 

      
   1   2   3   4   5      >
+ خدا همیشه آنلاینه.... کافیه دلت رو به روز رسانی کنی اون موقع میبینی که در تک تک لحظات کنارتـــ بوده و هست و خواهد بود.... اگر دیدی خط ها شلوغه و حس میکنی جوابی نمیاد، از پسورد"یا حسین" استفاده کن.... خدا به این پسورد حساسه و به سرعت نور جواب میده. گاهی که حس میکنیم ارتباط قطع شده..... مشکل از مخاطب نیست، دل ما ویروس گرفته..+ کبوتران، سیاه پوش غمی بزرگ بر رواق حرم مرثیه می خوانند و زائران، اشک ریز و ماتم زده، رفتنت را به سوگ نشسته اند. وفات فاطمه معصومه (س) تسلیت باد+ انا لله و انا الیه راجعون ..... آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل عارضه قلبی درگذشت ....

+ کاش فال حافظ شب یلدابشود..@};- یوسف"گمگشته بازآیدبه کنعان غم مخور+ امروز شاید سخت و جان فرسا رنگ سیاه ، روزه ،تشنگی، گرما فردا شاید همین سیاهی ها شد دلیل شفاعت زهرا (س)+ +چادر مشکی تو برایت امنیت می آورد خیالت راحت، گرگ ها همیشه به دنبال شنل قرمزی هستند…+ یابن الحسن.... خـدا کنـد کـه مـرا با خـدا کنـی آقـا ز قید و بند معـاصی جـدا کنــی آقـا دعای ما به در بسته می خورد، ای کاش خودت برای ظهورت دعا کنی آقا+ گرگ زیاد است بانو... اما تو برای اطاعت از #پروردگارت پنهان و پنهان تر شو... پنهان شدنت نشان از #آگاهی توست...+ علی در عرش بالا بی نظیر است علی بر عالم و آدم امیر است به عشق نام مولایم نوشتم چه عیدی بهتر از عید غدیر است؟+ کودک یک ساله ای را تصور کنید زمانی که شما او را به هوا پرتاب میکنید او میخندد چرا که او میداند شما او را خواهید گرفت این یعنی اعتماد
[ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]
[ Designed By Ashoora.ir ]
وصیت شهدا

www.doostqurani.ir/

دوست قرآنی" href="http://doostqurani.ir/">